Forum

Start new conversation

Categories

Conversation - Taniej w Katowicach

Przemek Sadowski
6 years, 8 months ago

Bycie studentem to bardzo ciężki wyzwanie, wymagające sprytu. Zdolność szybkiego, praktycznego radzenia sobie jest pożądana. W życiu trzeba sobie radzić, również w finansach studenckich cwaniactwo jest na wagę złota. Dlatego też, kiedy jestem głodny i mam ochotę zjeść coś dobrego, zawsze wybieram Złotego Osła, który proponuje za 11 zł na prawdę pożywne i spore posiłki. Do każdego dania istnieje możliwość dobrania, skomponowania sobie sałatek. Na uwagę zasługuje również pizzeria Dominium i Da Grasso. Pizzeria Dominium posiada w swojej ofercie duży wachlarz promocji, skierowanych nie tylko do studentów. W Da Grasso natomiast można liczyć na promocje w ograniczonych godzinach, tzn. "happy hours". Oprócz spożywania posiłków, student musi także kserować notatki. Jeżeli jest się mieszkańcem akademików lub mieszka się w pobliżu domów studenckich, warto odwiedzić znajdujący się tam punkt ksero, który pozwala kserować za 6 groszy od kartki. W centrum Katowic bardzo dobry punkt ksero znajduje się na ulicy Mickiewicza i można tam skorzystać z usług ksero już od 8 groszy od kartki. Student musi się ubrać. Dziewczyny mają tą łatwość przyodziania czegokolwiek ze względu na znajdujący się w samym centrum miasta sklep Terranova. To dość duży sklep odzieżowy ze sporym i tanim asortymentem damskim, ale z mniejszym i bywa że nie co droższym działem męskim. Jeśli ktoś jest fanem oryginalności i ciekawych strojów, polecam wybrać się na ulicę Francuską gdzie sklep z odzieżą używaną na sklepie z odzieżą używaną stoi. Warto tam zaglądać, towar jest często dokładany.
Student musi czytać. Najciekawszą ofertę książkową, moim zdaniem, posiada księgarnia Matras na ulicy Stawowej. Często wyprzedaże, tanie książki wzmacniają chęć do czytania.
W czasie wolnym warto wybrać się do kina. Najlepiej kiedy zna się kogoś, kto posiada swój telefon w sieci Orange ponieważ wówczas można skorzystać z promocji "Środy z Orange", które uprawniają do kupna dwóch biletów w cenie jednego w kinach Cinema City i Orange IMAX. Fani kina bardziej niezależnego, mniej komercyjnego na pewno znajdą coś dla siebie w kinie Światowid, jest to kino studyjne, w których ceny biletu są trochę niższe od tych w dużych sieciach kin.
Weekend to najbardziej wyczekiwany przez studentów czas, można w końcu odpocząć i trochę się zrelaksować. A najlepiej i najtaniej można to uczynić na ulicy Mariackiej, w lokalu Lorneta z Meduzą, w której piwo kosztuje jedyne 4 złote! Nie spotkałem się nigdzie w Katowicach z piwem w tej samej cenie czy niższej. Również kawa, herbata są w tej samej cenie. Tanie piwo jest także dostępne w Carpe Diem, ale sam osobiście bardzo rzadko tam bywam, dlatego głównie polecam ulicę Mariacką i znajdujące się tam lokale, z naciskiem na Lornetę z Meduzą.

Your opinion: